З історії документів

Наші викладачі на сторінах нової газети!

Вже у XVII ст. існувала категорія документації, що свідчила про діяльність конкретних осіб, тобто була іменною, нині документація з особового складу. Прообразом метричних книг в період античності були відомі у давніх греків та римлян диптихи, які відігравали роль записних та пам'ятних книг. На внутрішній стороні двох скріплених дерев'яних, кістяних чи залізних продовгуватих дощечок, покритих воском, карбувалися пам'ятні записи, імена.

Перша згадка про паспорт, як документ, що дозволяв проходити через морські ворота можна знайти в 443 году до нашої ери у Вітхому Завіті.

Метрики вінчань (metrices copulatorum) беруть свій початок теж з перших століть поширення християнства. Першим відомим розпорядженням щодо цих документів був декрет Триденського собору, який постановив: священикам мати книги, в які вписувати імена та місця шлюбних угод, що в документах повинно знайти підтвердження.

З історії документівПерші трудові книжки з’явились через рік після революції. Царські паспорти були відмінено і замість посвідчення особи були введені трудові книжки. Декрет про трудові паспорти від 5 жовтня 1918 року називався красномовно – № 1 «Про трудові книжки для непрацюючих».

З цікавими історіями створення документів, завданням яких була фіксація певних питань, свої книжки що стосувались засвідчення тієї чи іншої особи, а інколи, зміні їх назв і призначення сьогодні, можна ознайомитись відкривши нову газету «Кадри і зарплата».

Це новий медіа-проект популярного журналу «Довідник кадровика» ТОВ «Медіа-Про». Поможуть Вам в цьому викладачі кафедри документознавства та інформаційно-аналітичної діяльності Європейського університету професор Ю. І. Палеха й доценти Н. Д. Микитась та О. Г. Кириленко.

Форум Карта сайту Пошук по сайту